Twój partner w szkoleniach

Leasing – aspekty podatkowe i bilansowe od 2019 r.

Kategoria
prawo
    Typ
otwarte
ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA
Leasing jest ważnym i popularnym źródłem finansowania. Zapewnia dostęp do środków transportu, maszyn, urządzeń i innych składników, wykorzystywanych w działalności. Czasami stanowi jedyne rozwiązanie, pozwalające na użytkowanie tych składników.
Rok 2019 przyniósł zmiany podatkowe odnośnie leasingu firmowych samochodów osobowych, a dla jednostek stosujących MSR i MSSF – zasadniczą zmianę w podejściu do zagadnienia umów leasingu. Szkolenie wskazując podstawy prawa cywilnego w zakresie umów leasingu, porównuje regulacje prawne z podatkowym i bilansowym. Omawia leasing w aspekcie podatkowym ogólnie i w odniesieniu do nowych przepisów prawa podatkowego, obowiązującego od 2019 r. W zakresie ujęcia bilansowego omawia postanowienia ustawy o rachunkowości, w powiązaniu z KSR nr 5 „Leasing, najem, dzierżawa” oraz z MSSF 16 „Leasing”, który od 2019 r. zastępuje MSR 17 „Leasing”.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie, skierowane jest głównie do osób zajmujących się ewidencją umów leasingu i kosztów z nimi związanych:

I* księgowi I* kierownicy jednostek I* właściciele biur rachunkowych I*
METODOLOGIA
Właściwe kwalifikowanie umów leasingu do leasingu operacyjnego i finansowego
Poznanie obowiązującego od 2019 r. stanu prawnego w zakresie ewidencji i rozliczania leasingu operacyjnego i finansowego,
Przedstawienie praktycznych wskazówek do podatkowego i bilansowego ujęcia leasingu w oparciu o interpretacje indywidualne i orzecznictwo.
Wskazanie stosowanych rozwiązań w zakresie ewidencji księgowej zdarzeń gospodarczych, związanych z leasingiem.
Zadaj pytanie o to szkolenie >>


KONTAKT
Agata Waśkiewicz
Tel. 733555813
Zadaj pytanie o to szkolenie >>
TERMINARZ SZKOLENIA
Olsztyn, slaskie

Olsztyn

Cena: 590 zł netto

od 2019-03-13 do 2019-03-13

W cenie: materiały szkoleniowe obiad serwis kawowy certyfikat ukończenie szkolenia

Koszalin, zachodniopomorskie

Koszalin

Cena: 590 zł netto

od 2019-03-15 do 2019-03-15

W cenie: materiały szkoleniowe obiad serwis kawowy certyfikat ukończenie szkolenia
Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper WPWIZARD Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki eduFuturo Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft