NT Group - Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Microsoft

Komunikacja interpersonalna

Kategoria
Edukacja i rozwój osobisty
    Typ
otwarte
ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA
Podczas szkolenia uczestnicy poznają konkretne narzędzia i techniki, dzięki którym nabędą umiejętności:

 • zdobycie wiedzy dotyczącej efektywnego komunikowania się z otoczeniem i unikania najczęstszych błędów wywołujących konflikty oraz problemy w komunikacji z innymi
 • diagnoza własnego stylu komunikowania się w oparciu o kwestionariusz osobowości bazujący na pracach G. Junga
 • nauka dostosowania stylu komunikacji do odbiorcy i sytuacji (wykorzystanie osiągnięć analizy transakcyjnej E. Berna oraz wiedzy na temat typów osobowości)
 • analiza wpływu emocji na mowę ciała i rozpoznawanie oznak kłamstwa
 • poznanie najczęściej stosowanych technik perswazji opartych na regułach wywierania wpływu R. Cialdiniego
 • nauka sposobów, jak nie dać wciągnąć się w „gry psychologiczne” stosowane przez ludzi

ELEMENTY SZKOLENIA:

 • Analiza własnego stylu komunikacji
Uczestnicy poznają style komunikowania się oraz dokonają autodiagnozy własnego, naturalnego stylu komunikacji wynikającego z typu osobowości.

 • Podstawy skutecznej komunikacji
W tej części szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jakie są najważniejsze elementy procesu komunikacji interpersonalnej. Poznają zasady właściwego komunikowania się oraz najczęstsze błędy powodujące problemy komunikacyjne. Przedstawimy przyczyny i proces powstawania oraz eskalacji konfliktu.

 • „Transakcje i schematy” występujące podczas komunikacji pomiędzy ludźmi. Gry psychologiczne
W tym panelu opartym na pracach E. Berna i osiągnięciach Analizy Transakcyjnej przedstawimy role przyjmowane przez ludzi w komunikacji w zależności od jawnych lub ukrytych, świadomych lub podświadomych celów. Pokażemy jak działają gry psychologiczne na przykładzie Trójkąta Dramatycznego S. Karpmana.

 • Wprowadzenie do perswazji
W tej części szkolenia zaprezentujemy podstawowe zasady i techniki wywierania wpływu, co z jednej strony pozwoli nauczyć się skutecznie przekonywać do swoich pomysłów i racji, z drugiej zaś strony wyposaży w umiejętności wykrycia i obrony przed ewentualną manipulacją ze strony rozmówców.

 • Elementy mowy ciała w kontaktach międzyludzkich
Osoby uczestniczące w warsztatach poznają najważniejsze składowe mowy ciała oraz nauczą się rozpoznawać emocje oraz wykrywać symptomy potencjalnego kłamstwa u rozmówców.
GRUPA DOCELOWA
Szkolenie skierowane jest do wszystkich, których sukces zależy od dobrej komunikacji z innymi ludźmi. Jest to trening dla osób pracujących z klientami, zarządzających zespołami oraz współpracujących z innymi działami firmy. Umiejętności nabyte podczas szkolenia doskonale sprawdzą się również w życiu osobistym, ułatwiając budowanie prawidłowych relacji z bliskimi.
CERTYFIKATY
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia "Komunikacja interpersonalna".
METODOLOGIA
Metody stosowane podczas szkolenia:

 • miniwykład
 • prezentacja
 • ćwiczenia indywidualne i zespołowe
 • scenki
 • dyskusja moderowana
INFORMACJE DODATKOWE
Czas szkolenia: 8 godzin dydaktycznych, 3 przerwy kawowe

W cenie szkolenia serwis kawowy, bogate materiały szkoleniowe oraz certyfikaty dla uczestników.

Podczas szkolenia maksymalnie aktywizujemy uczestników poprzez ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie odbędzie się 24 maja 2018 r. w Toruniu.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Instytutu Szkoleń i Rozwoju Copernicus:


Zapraszamy również do odwiedzenia naszego fan-page na Facebooku:

Zadaj pytanie o to szkolenie >>Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper WPWIZARD Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki eduFuturo Jakro 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Group247 Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft