NT Group - Autoryzowany Ośrodek Szkoleniowy Microsoft


Jak rozliczać własną firmę?

Data publikacji: 2018-08-10

Jak rozliczać własną firmę?

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Jako przedsiębiorca z dnia na dzień stajesz się supermanem. Poza tym, czym faktycznie zajmuje się Twoja firma – na Twojej głowie jest DOSŁOWNIE wszystko – od opieki nad klientami, przez marketing, aż po… księgowość. Dziś podpowiemy Ci, jak rozliczyć swoją firmę i… nie zwariować!

Wiesz, że w 2017 r. w życie weszło… 27,1 tys. stron nowych przepisów? Na ich przeczytanie musiałbyś poświęcić 3 godziny 37 minut dziennie? Właściwie więcej, ponieważ według analizy Grand Thornton „Barometr stabilności otoczenia prawnego w Polsce” jeden akt składa się z 8 stron i zawiera 24 odwołania do innych aktów prawnych. Tym samym, jeśli chciałbyś zapoznać się dokładnie ze wszystkimi zmianami (wraz z odwołaniami) – musiałbyś przeczytać 678 tys. stron. Jednak to nie koniec złych wiadomości – odwołania także zawierają odnośniki (średnio po 24). Sumarycznie więc, aby osadzić zmiany w pewnym kontekście prawnym, analizie powinieneś poddać aż… 16 mln 298 tys. stron, co powinno Ci zająć (nie licząc przerw)… ok.

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Oczywiście, jest to zadanie niewykonalne. Jednak dobrze obrazuje, z czym polscy przedsiębiorcy muszą się mierzyć. Chociaż sytuacja pozornie się zmienia (w porównaniu z 2016 r. mamy 15% spadek produkcji zmian legislacyjnych), o tyle Polska wciąż ma bardzo wysoki wskaźnik zmienności prawa w UE (w latach 2012-2014 Polska tworzyła prawie… 56 razy więcej przepisów niż Szwecja).

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Niestety, nasza prawna rzeczywistość wciąż jest brutalna. Choć zmian jest mniej, jednak tempo ich powstawania nadal jest bardzo duże (w 2017 r. przygotowanie jednego aktu prawnego zajęło średnio 106 dni).

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Z tego względu rodzimi przedsiębiorcy wciąż muszą wykazywać się nie tylko przedsiębiorczością, zdolnościami zarządczymi i biznesowymi, ale także umiejętnością interpretacji przepisów. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość! Aby odnaleźć się w ich gąszczu przepisów (i w praktyce nauczyć się poruszania w obszarze zmieniającej się legislacji), przygotowaliśmy dla Was 3 ultra-praktyczne warsztaty. Oczywiście, każde z nich zawierają zajęcia z doradcą podatkowym i praktykiem biznesu!

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ LUB SPÓŁKĘ OSOBOWĄ ORAZ KSIĘGOWYCH

Rozpoczynamy Certyfikowany Kurs Prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Jeśli chcecie wiedzieć, jak W PRAKTYCE wygląda rozliczanie uproszczonej księgowości – te zajęcia są DLA WAS! Przygotowaliśmy 24 h warsztatów podatkowo-rozliczeniowych, 30 dni opieki poszkoleniowej i mnóstwo przykładów. Rekrutacja na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 09.09.2018) jeszcze trwa!

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH SPÓŁKĘ PRAWA HANDLOWEGO I KSIĘGOWYCH

Na naszym Certyfikowanym Kursie Rachunkowości od podstaw nauczysz się prowadzenia księgowości spółek prawa handlowego (56 h). W praktyce przejdziesz PEŁNĄ DROGĘ KSIĘGOWĄ W FIRMIE i zdobędziesz umiejętność księgowania faktur, prowadzenia ewidencji, rozliczeń i rozrachunków. Osiągniesz WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI i KOMPETENCJE potrzebne w codziennej pracy w obszarze rachunkowości! Trwają ostatnie chwile rekrutacji na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 09.09.2018)!

DLA ZAINTERESOWANYCH PRAWEM PODATKOWYM

Zapraszamy Cię również na Certyfikowany Kurs Specjalista ds. Podatkowych: PIT, CIT, VAT, PCC, czyli WARSZTATY PODATKOWO-ROZLICZENIOWE prowadzone w całości przez DORADCĘ PODATKOWEGO (48 h zajęć). Na zajęciach poznasz mechanizmy działania oraz rozliczania najważniejszych podatków: PIT, CIT, VAT, PCC. Zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu Ordynacji Podatkowej, odkryjesz możliwości ulg i oszczędności oraz nauczysz się praktycznej interpretacji przepisów prawa podatkowego! Zapisy na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 30.09.2018) już trwają!

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do naszego katalogu kursów lub skontaktuj się z Działem Szkoleń. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

 • • Jesteśmy praktykami biznesu. Uczymy nowoczesnej, biznesowej rachunkowości, kadr i płac oraz podatków.
 • • Nasze kursy posiadają Akredytację Kuratorium Oświaty
 • • Jesteśmy Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego wpisaną do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa EK-05. 4430.13.122.2.2013
 • • Jesteśmy w gronie 1% firm działających na rynku polskim, które otrzymały Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za 2014, 2015, 2016 i 2017 r. wydawany przez Bisnode Polska
 • • Jesteśmy członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
 • • Jesteśmy partnerem merytorycznym w zakresie rachunkowości oraz kadr i płac czasopisma "Controlling i Rachunkowość Zarządcza"
 • • Posiadamy Licencję Ministerstwa Finansów RP do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych 49290/2011
 • • Widniejemy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych WUP 2.12/00206/2013
 • • Posiadamy Certyfikaty Rzetelnego Biura Rachunkowego
 • • Zostaliśmy nominowani do Godła Liderów Firm Szkoleniowych w Polsce w 2015 r.
 • • Jesteśmy rekomendowanym partnerem firmy Sage Sp. z o.o. - twórcy oprogramowania Sage Symfonia ERP
 • • W 2016 r. byliśmy Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce
 • • Otrzymaliśmy tytuł Firmy Przyjaznej Internautom.

Najnowsze artykuły

Kurs angielskiego online szybkim sposobem na naukę?
2018-08-10 Ośrodek Edukacyjny FORUM Anna Hoffmann
2018-08-10 MIEJSCE PRACY SZYTE NA MIARĘ – CZYLI O BENEFITACH W PRACY
2018-08-10 Certyfikat ISO 9001 - o czym pamiętać musi twoja organizacja?
2018-08-10 Staż studencki – czy warto na niego iść?
2018-08-10 Jak wyglądają kursy programowania? Opinie o Software Development Academy
2018-08-10 Kamizelki ratunkowe szefa – jak dbać o zespół?
2018-08-10 CO 2 GŁOWY TO NIE JEDNA kontra GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ – czyli o zespołach
2018-08-10 W jaki sposób klienci podejmują decyzje zakupowe?
2018-08-10 "SPRÓBUJ" - słowo skazane na porażkę
2018-08-10


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper WPWIZARD Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki eduFuturo Jakro 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Group247 Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft