Network Masters - Szkolenia i Wdrożenia IT


Jak rozliczać własną firmę?

Data publikacji: 2018-08-10

Jak rozliczać własną firmę?

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Jako przedsiębiorca z dnia na dzień stajesz się supermanem. Poza tym, czym faktycznie zajmuje się Twoja firma – na Twojej głowie jest DOSŁOWNIE wszystko – od opieki nad klientami, przez marketing, aż po… księgowość. Dziś podpowiemy Ci, jak rozliczyć swoją firmę i… nie zwariować!

Wiesz, że w 2017 r. w życie weszło… 27,1 tys. stron nowych przepisów? Na ich przeczytanie musiałbyś poświęcić 3 godziny 37 minut dziennie? Właściwie więcej, ponieważ według analizy Grand Thornton „Barometr stabilności otoczenia prawnego w Polsce” jeden akt składa się z 8 stron i zawiera 24 odwołania do innych aktów prawnych. Tym samym, jeśli chciałbyś zapoznać się dokładnie ze wszystkimi zmianami (wraz z odwołaniami) – musiałbyś przeczytać 678 tys. stron. Jednak to nie koniec złych wiadomości – odwołania także zawierają odnośniki (średnio po 24). Sumarycznie więc, aby osadzić zmiany w pewnym kontekście prawnym, analizie powinieneś poddać aż… 16 mln 298 tys. stron, co powinno Ci zająć (nie licząc przerw)… ok.

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Oczywiście, jest to zadanie niewykonalne. Jednak dobrze obrazuje, z czym polscy przedsiębiorcy muszą się mierzyć. Chociaż sytuacja pozornie się zmienia (w porównaniu z 2016 r. mamy 15% spadek produkcji zmian legislacyjnych), o tyle Polska wciąż ma bardzo wysoki wskaźnik zmienności prawa w UE (w latach 2012-2014 Polska tworzyła prawie… 56 razy więcej przepisów niż Szwecja).

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Niestety, nasza prawna rzeczywistość wciąż jest brutalna. Choć zmian jest mniej, jednak tempo ich powstawania nadal jest bardzo duże (w 2017 r. przygotowanie jednego aktu prawnego zajęło średnio 106 dni).

Źródło: http://barometrprawa.pl/

Z tego względu rodzimi przedsiębiorcy wciąż muszą wykazywać się nie tylko przedsiębiorczością, zdolnościami zarządczymi i biznesowymi, ale także umiejętnością interpretacji przepisów. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość! Aby odnaleźć się w ich gąszczu przepisów (i w praktyce nauczyć się poruszania w obszarze zmieniającej się legislacji), przygotowaliśmy dla Was 3 ultra-praktyczne warsztaty. Oczywiście, każde z nich zawierają zajęcia z doradcą podatkowym i praktykiem biznesu!

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ LUB SPÓŁKĘ OSOBOWĄ ORAZ KSIĘGOWYCH

Rozpoczynamy Certyfikowany Kurs Prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Jeśli chcecie wiedzieć, jak W PRAKTYCE wygląda rozliczanie uproszczonej księgowości – te zajęcia są DLA WAS! Przygotowaliśmy 24 h warsztatów podatkowo-rozliczeniowych, 30 dni opieki poszkoleniowej i mnóstwo przykładów. Rekrutacja na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 09.09.2018) jeszcze trwa!

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW PROWADZĄCYCH SPÓŁKĘ PRAWA HANDLOWEGO I KSIĘGOWYCH

Na naszym Certyfikowanym Kursie Rachunkowości od podstaw nauczysz się prowadzenia księgowości spółek prawa handlowego (56 h). W praktyce przejdziesz PEŁNĄ DROGĘ KSIĘGOWĄ W FIRMIE i zdobędziesz umiejętność księgowania faktur, prowadzenia ewidencji, rozliczeń i rozrachunków. Osiągniesz WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI i KOMPETENCJE potrzebne w codziennej pracy w obszarze rachunkowości! Trwają ostatnie chwile rekrutacji na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 09.09.2018)!

DLA ZAINTERESOWANYCH PRAWEM PODATKOWYM

Zapraszamy Cię również na Certyfikowany Kurs Specjalista ds. Podatkowych: PIT, CIT, VAT, PCC, czyli WARSZTATY PODATKOWO-ROZLICZENIOWE prowadzone w całości przez DORADCĘ PODATKOWEGO (48 h zajęć). Na zajęciach poznasz mechanizmy działania oraz rozliczania najważniejszych podatków: PIT, CIT, VAT, PCC. Zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu Ordynacji Podatkowej, odkryjesz możliwości ulg i oszczędności oraz nauczysz się praktycznej interpretacji przepisów prawa podatkowego! Zapisy na edycję WRZEŚNIOWĄ (start: 30.09.2018) już trwają!

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do naszego katalogu kursów lub skontaktuj się z Działem Szkoleń. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

 • • Jesteśmy praktykami biznesu. Uczymy nowoczesnej, biznesowej rachunkowości, kadr i płac oraz podatków.
 • • Nasze kursy posiadają Akredytację Kuratorium Oświaty
 • • Jesteśmy Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego wpisaną do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa EK-05. 4430.13.122.2.2013
 • • Jesteśmy w gronie 1% firm działających na rynku polskim, które otrzymały Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za 2014, 2015, 2016 i 2017 r. wydawany przez Bisnode Polska
 • • Jesteśmy członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
 • • Jesteśmy partnerem merytorycznym w zakresie rachunkowości oraz kadr i płac czasopisma "Controlling i Rachunkowość Zarządcza"
 • • Posiadamy Licencję Ministerstwa Finansów RP do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych 49290/2011
 • • Widniejemy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych WUP 2.12/00206/2013
 • • Posiadamy Certyfikaty Rzetelnego Biura Rachunkowego
 • • Zostaliśmy nominowani do Godła Liderów Firm Szkoleniowych w Polsce w 2015 r.
 • • Jesteśmy rekomendowanym partnerem firmy Sage Sp. z o.o. - twórcy oprogramowania Sage Symfonia ERP
 • • W 2016 r. byliśmy Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce
 • • Otrzymaliśmy tytuł Firmy Przyjaznej Internautom.

Najnowsze artykuły

Zmiany w prawie pracy 2019 – w oczekiwaniu na nowy Kodeks Pracy
2018-08-10 Jak dobrze wybrać firmę szkoleniową
2018-08-10 Mówcy staromodni i mówcy nowocześni – do kogo ci bliżej?
2018-08-10 SELFCOACHING – SAMOPOMOC W SYTUACJACH STRESOWYCH
2018-08-10 Efektywne szkolenia Six Sigma - Green Belt i Black Belt
2018-08-10 Kurs angielskiego online szybkim sposobem na naukę?
2018-08-10 Ośrodek Edukacyjny FORUM Anna Hoffmann
2018-08-10 MIEJSCE PRACY SZYTE NA MIARĘ – CZYLI O BENEFITACH W PRACY
2018-08-10 Certyfikat ISO 9001 - o czym pamiętać musi twoja organizacja?
2018-08-10 Staż studencki – czy warto na niego iść?
2018-08-10


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper WPWIZARD Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki eduFuturo Jakro Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft