Witalni.pl - terminarz szkoleń


Skuteczny system kontroli czasu pracy – znacznie większa efektywność

Data publikacji: 2018-06-14

W Polsce pracodawcy posiadają coraz większą świadomość pewnych mechanizmów, wiemy, że istnieje wiele możliwości by ułatwić pracę podwładnym, tym samym zwiększając ich skuteczność. Skupiamy się na małych udogodnieniach w miejscu pracy, lepszym sprzęcie, coraz powszechniejsze stają się śniadania firmowe, robimy wszystko by nasi pracownicy czuli się komfortowo i mogli efektywniej wykonywać swoją pracę.
Przynosi to wyraźne korzyści, ale jest rzecz znacznie ważniejsza, od której powinniśmy zacząć.


Nie zapominajmy o najważniejszym


Płacimy za czas jaki nasi pracownicy nam poświęcają. W Polsce najczęściej pracujemy w formacie

ośmiu godzin przez pięć dni w tygodniu. Ale tak być nie musi. Są inne, mniej znane systemy czasu pracy.

Wszyscy wiemy że sztywne siedzenie nie jest ani trochę produktywne. Pracodawca, który będzie wyposażony

w odpowiednią wiedzę i narzędzia będzie w stanie wprowadzić inne rozwiązania. A jest z czego wybierać, na przykład zadaniowy czas pracy, polegający na tym że wraz z pracownikiem ustalamy ile dokładnie czasu będzie mu potrzebne do wykonanie zadania. W ten sposób nie tracimy pieniędzy na „puste” godziny, które nie tylko są stratą dla nas, ale jednocześnie mogą być frustrujące dla podwładnego. Co prawda wtedy część naszej odpowiedzialności przechodzi na pracownika, który musi sam sobie zaplanować, w jaki sposób wykorzysta swój własny czas by wypełnić powierzone zadania, ale ta swoboda jest w pewien sposób motywująca

i pożądana.


Czas nie jest sztywny


Może nam się wydawać że czas do najelastyczniejszych nie należy, są odpowiednie regulacje prawne co do czasu pracy, które należy przestrzegać, ale, oczywiście nie należy się ich bać. Pamiętajmy o tym że jest wiele sposobów na wykorzystanie czasu, które są w pełni zgodne z prawem. Być może skrócenie tygodnia pracy przyniesie lepsze korzyści, albo wprowadzenie równoważnego czasu pracy, które w niektórych branżach jest wręcz konieczne. Naprawdę warto się nad tym zastanowić.


Niezbędna jest odpowiednia wiedza


Wszystko się zmienia, wszystko idzie do przodu. Ale możemy na tym skorzystać. Posiadając odpowiednią wiedzę, jesteśmy w stanie sprostać rynkowi. Zachęcam do zapoznania się z bardziej szczegółowym opisem zagadnienia na inewi.pl. Na stronie można również przeczytać o systemie, aplikacji, która pozwala zapanować nad potencjalnymi problemami związanymi z wprowadzaniem nowych rozwiązań oraz zdigitalizować ewidencję czasu pracy, nadgodziny, nieobecności i ułatwić rozliczanie podwładnych.


Najnowsze artykuły

SPOŁECZNY DOWÓD SŁUSZNOŚCI
2018-06-14 Chodzi Ci po głowie praca w księgowości, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się – mamy dla Ciebie gotową receptę.
2018-06-14 EXPOSE SZEFA
2018-06-14 WOLNY CZAS JAKO BENEFIT OCZEKIWANIA PRACOWNIKÓW I OFERTA FIRM
2018-06-14 Ruszyły rekrutacje MBA
2018-06-14 TRENDY I WYZWANIA HR NA 2019 ROK – CZAS NA PROFESJONALNY ONBOARDING
2018-06-14 Jak zadbać o etykę w firmie?
2018-06-14 DZIEŃ OTWARTY AVENHANSEN | 2019
2018-06-14 WELLNESS W PRACY, CZYLI … BHP 21.WIEKU
2018-06-14 WORK-LIFE BALANCE PRACOWNIKÓW
2018-06-14


Perfect Mind Szkolenia Gekko Collections Szkolenia BHP Golden Training TUV Austria ATL Ekodialog BO Navigator 4Grow Kancelaria rbr communication corner group ItDesk Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Jakro eduFuturo akademia Szybkiej Nauki Instytut Studiów Podatkowych LTCA Akademia Meritum Competence Meritum Cargo School edu concept Grupa Solberg Poland & Emirates Centrum Szkoleniowe Lektor Szkolenia - Akademia Sukcesu SKK Fundacja Wszechnicy Budowlanej AGILE WPWIZARD Semper TUV ACC MPM high5 Ergo Solutions Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted Theta - Doradztwo Techniczne vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenierodo.pl Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl TQM Soft
4Grow - Jesteś na dobrej drodze - możesz nauczyć się wszystkiego!