Twój partner w szkoleniach


Skuteczny system kontroli czasu pracy – znacznie większa efektywność

Data publikacji: 2018-06-14

W Polsce pracodawcy posiadają coraz większą świadomość pewnych mechanizmów, wiemy, że istnieje wiele możliwości by ułatwić pracę podwładnym, tym samym zwiększając ich skuteczność. Skupiamy się na małych udogodnieniach w miejscu pracy, lepszym sprzęcie, coraz powszechniejsze stają się śniadania firmowe, robimy wszystko by nasi pracownicy czuli się komfortowo i mogli efektywniej wykonywać swoją pracę.
Przynosi to wyraźne korzyści, ale jest rzecz znacznie ważniejsza, od której powinniśmy zacząć.


Nie zapominajmy o najważniejszym


Płacimy za czas jaki nasi pracownicy nam poświęcają. W Polsce najczęściej pracujemy w formacie

ośmiu godzin przez pięć dni w tygodniu. Ale tak być nie musi. Są inne, mniej znane systemy czasu pracy.

Wszyscy wiemy że sztywne siedzenie nie jest ani trochę produktywne. Pracodawca, który będzie wyposażony

w odpowiednią wiedzę i narzędzia będzie w stanie wprowadzić inne rozwiązania. A jest z czego wybierać, na przykład zadaniowy czas pracy, polegający na tym że wraz z pracownikiem ustalamy ile dokładnie czasu będzie mu potrzebne do wykonanie zadania. W ten sposób nie tracimy pieniędzy na „puste” godziny, które nie tylko są stratą dla nas, ale jednocześnie mogą być frustrujące dla podwładnego. Co prawda wtedy część naszej odpowiedzialności przechodzi na pracownika, który musi sam sobie zaplanować, w jaki sposób wykorzysta swój własny czas by wypełnić powierzone zadania, ale ta swoboda jest w pewien sposób motywująca

i pożądana.


Czas nie jest sztywny


Może nam się wydawać że czas do najelastyczniejszych nie należy, są odpowiednie regulacje prawne co do czasu pracy, które należy przestrzegać, ale, oczywiście nie należy się ich bać. Pamiętajmy o tym że jest wiele sposobów na wykorzystanie czasu, które są w pełni zgodne z prawem. Być może skrócenie tygodnia pracy przyniesie lepsze korzyści, albo wprowadzenie równoważnego czasu pracy, które w niektórych branżach jest wręcz konieczne. Naprawdę warto się nad tym zastanowić.


Niezbędna jest odpowiednia wiedza


Wszystko się zmienia, wszystko idzie do przodu. Ale możemy na tym skorzystać. Posiadając odpowiednią wiedzę, jesteśmy w stanie sprostać rynkowi. Zachęcam do zapoznania się z bardziej szczegółowym opisem zagadnienia na inewi.pl. Na stronie można również przeczytać o systemie, aplikacji, która pozwala zapanować nad potencjalnymi problemami związanymi z wprowadzaniem nowych rozwiązań oraz zdigitalizować ewidencję czasu pracy, nadgodziny, nieobecności i ułatwić rozliczanie podwładnych.


Najnowsze artykuły

SELFCOACHING – SAMOPOMOC W SYTUACJACH STRESOWYCH
2018-06-14 Efektywne szkolenia Six Sigma - Green Belt i Black Belt
2018-06-14 Kurs angielskiego online szybkim sposobem na naukę?
2018-06-14 Ośrodek Edukacyjny FORUM Anna Hoffmann
2018-06-14 MIEJSCE PRACY SZYTE NA MIARĘ – CZYLI O BENEFITACH W PRACY
2018-06-14 Certyfikat ISO 9001 - o czym pamiętać musi twoja organizacja?
2018-06-14 Staż studencki – czy warto na niego iść?
2018-06-14 Jak wyglądają kursy programowania? Opinie o Software Development Academy
2018-06-14 Kamizelki ratunkowe szefa – jak dbać o zespół?
2018-06-14 CO 2 GŁOWY TO NIE JEDNA kontra GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ – czyli o zespołach
2018-06-14


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper WPWIZARD Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki eduFuturo Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft