Skuteczny system kontroli czasu pracy – znacznie większa efektywność - artykuł - Szkolenia.com
AVENHANSEN - Standardy jakości szkoleń i gwarancja praktycznych umiejętności


Skuteczny system kontroli czasu pracy – znacznie większa efektywność

Data publikacji: 2018-06-14

W Polsce pracodawcy posiadają coraz większą świadomość pewnych mechanizmów, wiemy, że istnieje wiele możliwości by ułatwić pracę podwładnym, tym samym zwiększając ich skuteczność. Skupiamy się na małych udogodnieniach w miejscu pracy, lepszym sprzęcie, coraz powszechniejsze stają się śniadania firmowe, robimy wszystko by nasi pracownicy czuli się komfortowo i mogli efektywniej wykonywać swoją pracę.
Przynosi to wyraźne korzyści, ale jest rzecz znacznie ważniejsza, od której powinniśmy zacząć.


Nie zapominajmy o najważniejszym


Płacimy za czas jaki nasi pracownicy nam poświęcają. W Polsce najczęściej pracujemy w formacie

ośmiu godzin przez pięć dni w tygodniu. Ale tak być nie musi. Są inne, mniej znane systemy czasu pracy.

Wszyscy wiemy że sztywne siedzenie nie jest ani trochę produktywne. Pracodawca, który będzie wyposażony

w odpowiednią wiedzę i narzędzia będzie w stanie wprowadzić inne rozwiązania. A jest z czego wybierać, na przykład zadaniowy czas pracy, polegający na tym że wraz z pracownikiem ustalamy ile dokładnie czasu będzie mu potrzebne do wykonanie zadania. W ten sposób nie tracimy pieniędzy na „puste” godziny, które nie tylko są stratą dla nas, ale jednocześnie mogą być frustrujące dla podwładnego. Co prawda wtedy część naszej odpowiedzialności przechodzi na pracownika, który musi sam sobie zaplanować, w jaki sposób wykorzysta swój własny czas by wypełnić powierzone zadania, ale ta swoboda jest w pewien sposób motywująca

i pożądana.


Czas nie jest sztywny


Może nam się wydawać że czas do najelastyczniejszych nie należy, są odpowiednie regulacje prawne co do czasu pracy, które należy przestrzegać, ale, oczywiście nie należy się ich bać. Pamiętajmy o tym że jest wiele sposobów na wykorzystanie czasu, które są w pełni zgodne z prawem. Być może skrócenie tygodnia pracy przyniesie lepsze korzyści, albo wprowadzenie równoważnego czasu pracy, które w niektórych branżach jest wręcz konieczne. Naprawdę warto się nad tym zastanowić.


Niezbędna jest odpowiednia wiedza


Wszystko się zmienia, wszystko idzie do przodu. Ale możemy na tym skorzystać. Posiadając odpowiednią wiedzę, jesteśmy w stanie sprostać rynkowi. Zachęcam do zapoznania się z bardziej szczegółowym opisem zagadnienia na inewi.pl. Na stronie można również przeczytać o systemie, aplikacji, która pozwala zapanować nad potencjalnymi problemami związanymi z wprowadzaniem nowych rozwiązań oraz zdigitalizować ewidencję czasu pracy, nadgodziny, nieobecności i ułatwić rozliczanie podwładnych.


Najnowsze artykuły

Słowa „OKNA” i słowa „MURY”, czyli o języku szakala i języku żyrafy
2018-06-14 Jak rozliczać własną firmę?
2018-06-14 Jak rozpocząć pracę w kadrach?
2018-06-14 Tłumaczenia specjalistyczne
2018-06-14 „NOWE ROLE HR”
2018-06-14 Praca w księgowości - co warto wiedzieć?
2018-06-14 Czy kadry i płace są trudne?
2018-06-14 Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego pracodawcy?
2018-06-14 Nowoczesne metody nauczania, czyli kurs języka angielskiego online
2018-06-14 GŁOS BUDZĄCY ZAUFANIE
2018-06-14


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper Poland & Emirates Akademia Marketingowa Atrium Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki Agilebiz.pl Jakro Golden Training 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes mindsupporters.com Witlani Bioszkolenia AMC Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Questus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Group247 Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej k2coaching.pl QA Pharma TQM Soft