PYTANIA-ĆWICZENIA-WARSZTATY


Kiedy Twoją firmę odwiedzają zagraniczni klienci

Data publikacji: 2018-05-11

Do łatwych zadań nie należy organizacja kilkudniowego szkolenia czy konferencji, kiedy Twoją firmę mają odwiedzić zagraniczni klienci, którzy z Tobą współpracują. Załóżmy, że goście mają przyjechać na weekendowe szkolenie.
Jako, że Twoja firma jest organizatorem takiego szkolenia, zależy Ci, żeby jak najlepiej przyjąć partnerów,

tak aby dobrze czuli się w Twoim mieście. Poza kilkugodzinnym szkoleniem, chciałbyś pokazać gościom najciekawsze i najładniejsze miejsca, zabrać ich do najlepszych restauracji, w którym mieliby szansę spróbować typowych polskich smaków. Jednak musisz pamiętać, że podczas trzydniowego pobytu,

nie jesteś w stanie zrealizować wszystkich swoich zamierzeń, dlatego potrzebujesz konkretnego planu.

Na co powinieneś zwrócić uwagę organizując takie szkolenie lub konferencję?


Kilka cennych wskazówek


Po pierwsze, zadbaj o to, aby Twoi goście mieli zapewniony transport z hotelu pod siedzibę Twojego biura. Kiedy pokażesz im, gdzie pracujesz i zapoznasz ich z pozostałymi pracownikami, przejdź do omówienia planowanego szkolenia. Najlepiej, gdybyś wręczył im szczegółowo opracowany harmonogram takiego szkolenia. Ważnym aspektem będzie zatem wybór miejsca.


Zorganizowanie szkolenia w biurze to na pewno spora oszczędność pieniędzy. Jednak, ostatnio dużą popularnością w Polsce cieszą się eventy firmowe organizowane na łonie natury, z dala od zgiełku i chaosu miasta. Wyobraź sobie piękne, sielskie, przestrzenne tereny, w pobliżu lasu, strumyku, a wszystko oddalone tylko kilkanaście kilometrów od miasta. Takie otoczenie sprzyja, zwłaszcza kiedy mowa o organizowaniu szkoleń, co wiąże się z przyswajaniem nowej wiedzy. Podczas kilkugodzinnych spotkań, uczestniczy będą mogli na chwilę zrelaksować się na świeżym powietrzu lub przejść na spacer.


Jeżeli masz już na uwadze potencjalne miejsce, w którym mógłbyś zorganizować takie szkolenie, zwróć uwagę jeszcze na kilka aspektów. Przede wszystkim, jak duże są sale konferencyjne i szkoleniowe. Dodatkowo, czy pomieszczenia są wyposażone w odpowiedni sprzęt, na przykład: rzutnik, flipchart czy ekran. Jeżeli konferencja czy szkolenie odbywają się wiosną bądź latem, zapytaj właściciela lub sprawdź na stronie internetowej, czy sale są klimatyzowane. Podczas takich, nawet kilkugodzinnych spotkań, ważne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.


Kolejnym, istotnym punktem jest zorganizowanie posiłków dla gości, a także przekąsek i napojów. Jeśli Twoi klienci przylatują do Ciebie na przykład ze słonecznej Hiszpanii – zadbaj o to, aby spróbowali tradycyjnych polskich smaków. Tutaj doskonale sprawdzą się nasze typowe polskie dania, takie jak pierogi, żurek, kluski, gołąbki i wiele innych. Najlepiej, jakby ośrodek szkoleniowy lub miejsce, w którym ma odbywać się planowane szkolenie, oferowało tradycyjną polską kuchnię. Zwróć jednak uwagę na to, że niektórzy z Twoich gości mogą być wegetarianami, dlatego ważne, żebyś pomyślał także o daniach bezmięsnych.


Po szkoleniu, najlepiej jakbyś zorganizował dla gości ciepły posiłek i dał im czas na odpoczynek. Dlatego najlepiej sprawdzą się ośrodki szkoleniowe położone pod Warszawą. Na przykład takim miejscem jest oddalony niespełna 25 km od Warszawy Rancho Pod Bocianem, oferujący ponad 20ha terenu z wieloma atrakcjami dla firm. Niektóre ośrodki szkoleniowe udostępniają dla swoich gości wiele atrakcji. Na przykład ściany wspinaczkowe, paintball, tor off-roadowy, boiska sportowe, pole golfowe. Pamiętaj, że wspólne gry

i zabawy po pracy sprzyjają integracji oraz dodatkowo umilą czas gościom podczas takiego szkolenia. Wieczorem, jeśli pogoda dopisze możesz zorganizować wspólne ognisko lub grilla.


Szkolenie wcale nie musi być nudne


Szkolenie wcale nie musi oznaczać męczącego kilkugodzinnego wykładu jednej osoby. Dziś urozmaicamy takie spotkania, których celem jest przecież przyswajanie nowej wiedzy. Dlatego ważne jest, abyś jako organizator zadbał o właściwy przebieg szkolenia.


Przede wszystkim, wprowadź swoich słuchaczy w interakcję, zróbcie burzę mózgów, przygotuj dla nich case study i inne krótkie zadania. Dodatkowo, może zorganizować gry sytuacyjne, dzięki którym w przyjemny sposób będą mogli przyswoić wiedzę. Pamiętaj także o wizualizacjach, krótkich i rzeczowych prezentacjach. Zapytaj

w ośrodku szkoleniowym, czy mógłbyś salę na czas szkolenia wyposażyć zamiast niewygodnych i twardych krzeseł, w leżaki czy piłki dmuchane. Dzięki temu zaprezentujesz się jako osoba, która dba o zdrowie i komfort swoich pracowników. Przerwy możesz urozmaicić o interesujące, krótkie pokazy. Przykładowo, kilka przydatnych ciekawostek dotyczących okolicy, w której się znajdujecie. W przypadku Twoich klientów zagranicznych, mogą być to krótkie informacje dotyczący polskiej tradycji i obyczajów. Oczywiście, pamiętaj, aby wszystko zorganizować w ramach Twoim możliwości. Nie przesadź z ilości realizowanych pomysłów i wiedz,

że czasem mniej znaczy więcej. Warto jednak śledzić najnowsze trendy w organizowaniu szkoleń czy konferencji oraz korzystać ze sprawdzonych metod ułatwiających przyswajanie nowej wiedzy.


Autor: ranchopodbocianem.pl

Najnowsze artykuły

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU SPOSOBEM NA BUDOWANIE MARKI
2018-05-11 Hillway Training& Consulting renomowana firma szkoleniowa wprowadza nowatorskie szkolenia
2018-05-11 Ściąga z perfekcyjnego wystąpienia
2018-05-11 MÓZG W SŁUŻBIE NASZEJ EFEKTYWNOŚCI
2018-05-11 Systemy ocen okresowych na cenzurowanym – czy słusznie?
2018-05-11 „WITAJ NA POKŁADZIE”, czyli o onboardingu nowego pracownika
2018-05-11 5 aspektów rozmowy coachingowej - czego powinieneś się spodziewać na profesjonalnej sesji coachingowej
2018-05-11 Czy warto zostać grafikiem komputerowym?
2018-05-11 Jak nauczyć się księgowości?
2018-05-11 5 najczęściej wybieranych szkoleń sprzedażowych dla działu handlowego.
2018-05-11


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper Poland & Emirates Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki Jakro 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting mindsupporters.com Witlani Bioszkolenia AMC Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Group247 Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl TQM Soft