ACC training group


W co powinna być wyposażona dobra sala konferencyjna?

Data publikacji: 2018-02-27

Chcąc zorganizować konferencję biznesową, musimy znaleźć miejsce, które zapewni nam wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne do przeprowadzenia spotkania na wysokim poziomie. Co jednak mamy na myśli, mówiąc "sprzęty"?


Nowoczesne konferencje oparte są o wrażenia zarówno słuchowe jak i wzrokowe. Zapewnić je może wyłącznie sprzęt wysokiej jakości, z którego będziemy mogli skorzystać. Dziś hotele posiadają sale konferencyjne i są całkiem nieźle przygotowane na Klientów biznesowych, chcąc spełnić ich najróżniejsze wymagania.


Co takiego powinno znaleźć się w sali, by można było zorganizować w niej wydarzenie biznesowe?

Na to pytanie pomoże nam odpowiedzieć specjalista z Hotelu Nadmorskiego w Gdyni.


1. Rzutnik oraz projektor – bo prezentację również się widzi


Duża część społeczeństwa to wzrokowcy. Najlepiej rozumieją oni wykresy, tabele, obrazki oraz treść pisaną, którą widzą. Przemówienie czy prelekcja będzie o wiele ciekawsza i dotrze do szerszego grona odbiorców, kiedy zostanie wzbogacona o prezentację multimedialną wyświetlaną na dużym ekranie widocznym z każdej części sali. Całkiem przydatnym rozwiązaniem są również wskaźniki laserowe, które wykorzystywane są głównie podczas tłumaczenia różnych wykresów czy procesów zawartych w slajdach.2. Mikrofony i głośniki – lubimy słyszeć i być słyszani


Nie da się wyobrazić sobie gorszej prezentacji niż taka, podczas której nie słychać osoby prezentującej.

Przez trzeszczące głośniki czy słabo wyłapujący dźwięki mikrofon rozpadło się już wiele konferencji,

które z założenia miały być udane. Dobrze przygotowana sala konferencyjna będzie posiadała wysokiej jakości głośniki oraz mikrofony, które nie zawodzą.


3. Oświetlenie – całościowe, punktowe i dające się przyciemnić


Kiedy na scenie pojawia się prelegent chcący wygłosić swoją prezentację, wszyscy powinni się na nim skupić. Pomóc w tym mogą reflektory punktowe, które skierują całą uwagę słuchaczy na osobie mówiącego. Sala musi być wtedy odpowiednio przyciemniona, by nic innego nie odbierało skupienia uczestnikom wydarzenia. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie w pełni poświęcić swoje zainteresowanie prezentacji.


4. Internet bezprzewodowy dostępny dla wszystkich obecnych


Miejsce, które chce uchodzić na nowoczesne, musi udostępniać swoim gościom Internet bez ograniczeń.

To już absolutna podstawa wszelkich sal konferencyjnych. Dzięki możliwości skorzystania z Internetu – możemy podczas naszej prezentacji odnosić się do stron internetowych czy filmów zamieszczonych w witrynach. Ponadto – możliwość połączenia z siecią zostanie również doceniona przez uczestników wydarzenia.


Najnowsze artykuły

Szkolenia forex – dlaczego warto postawić na edukację?
2018-02-27 Rachunkowości ucz się praktycznie!
2018-02-27 Jaki kurs kadry i płace jest najlepszy?
2018-02-27 Zarządzaje energią, a nie czasem, czyli skąd się bierze efektywność osobista
2018-02-27 Czy księgowość jest trudna i czy to dobry zawód?
2018-02-27 Cykl krótkich artykułów do Warsztatów z Przywództwa Angażującego. Czego możemy nauczyć się od Aleksandra Wielkiego i innych wodzów starożytności.
2018-02-27 Droga do rozwoju umiejętności koniecznych do pracy na rynku międzynarodowego konsultingu
2018-02-27 Wybierz się w podróż, a powrócisz z niej jako prawdziwy lider
2018-02-27 Cykl krótkich artykułów do Warsztatów z Przywództwa Angażującego
2018-02-27 Dofinansowanie szkoleń nawet do 80%
2018-02-27


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki Agilebiz.pl Golden Training 4Grow ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Grupa Solberg Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes mindsupporters.com Witlani Berndson Bioszkolenia Human Skills Copernicus Questus Marketingonline IKJM McHayes&Steward Group Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Group247 Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Wow Effect Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej k2coaching.pl QA Pharma TQM Soft