Homo Creatore - Szkolenia otwarte


3 sposoby na kontynuowanie nauki ze stażem w zawodzie

Data publikacji: 2018-01-09

Ukończyłeś studia, ale czujesz niedosyt? Pracujesz w zawodzie i chciałbyś podnieść swoje umiejętności, aby otrzymać awans? Dowiedz się, jak kontynuować naukę, mając doświadczenie zawodowe. Ukończyłeś studia, ale czujesz niedosyt? Pracujesz w zawodzie i chciałbyś podnieść swoje umiejętności, aby otrzymać awans? Dowiedz się, jak kontynuować naukę, mając doświadczenie zawodowe.


Nauka we własnym zakresie


Skoro masz już podwaliny zarówno teorii, jak i praktyki, możesz pomyśleć o samokształceniu. Najlepiej znasz swoje braki i wiesz, w jakim zakresie chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę. Możesz sięgnąć po:


  • Specjalistyczną literaturę. Wybierając tę opcję, pamiętaj, aby sięgnąć po książki, które zostały wydane w ostatnich 2-3 latach. Im starsza lektura, tym zagadnienia w niej poruszane będą miały mniejsze odniesienie do współczesnego rynku – nie nauczysz się tyle, ile powinieneś.
  • Kursy internetowe. Aktualnie szkolenia online są bardzo popularne – organizują je zarówno placówki szkoleniowe, szkoły wyższe, jak i eksperci w danych branżach. Biorąc udział w jedynym ze szkoleń, będziesz miał dostęp do aktualnej wiedzy.


Samokształcenie się jest dobrym rozwiązanie, ale wymaga sporej dyscypliny – będziesz musiał zmotywować się do cyklicznego szukania lektur lub rozwiązywania napotkanych problemów na własną rękę.


Dalsza nauka na studiach


Zdobycie tytułu magistra nie musi oznaczać końca edukacji. Jeżeli jesteś zainteresowany rozwinięciem swojej wiedzy, możesz rozpocząć:


  • Studia podyplomowe MBA. Studia menadżerskie są sposobem, aby rozwijać wiedzę praktyczną, bazując na dotychczasowym doświadczeniu i rozwiązaniach stosowanych w aktualnym zakładzie pracy. Wiele jednak zależy od kadry wykładającej – najlepiej, aby wykładowcami były osoby mające praktyczne umiejętności i obszerne doświadczenie w pracy zawodowej.
  • Studia doktoranckie. Studia Executive MBA to nie jedyna możliwość – dobrym pomysłem mogą być także studia doktoranckie. Również dzięki takim studiom można poznać rozwiązania, które poprawią np. efektywność firmy.


W zależności od wyboru studiów, możesz też szlifować język angielski. Przykładowo studia Executive MBA na AFiB Vistula są prowadzone w języku angielskim. Każda osoba zainteresowana tymi studiami musi posługiwać się językiem angielskim na poziomie co najmniej LCCI Level II. Uczelnia wymaga potwierdzenie znajomości języka certyfikatem lub zdaniem egzaminu, który jest organizowany w ramach rekrutacji na studia.


Zmiana dotychczasowego miejsca pracy


Studia MBA? Warszawa, Gdańsk czy Poznań to przykładowe miasta, w których można się na takie zapisać. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na ten sposób dokształcania się z uwagi na koszty lub brak czasu, to wiedzę i umiejętności możesz zdobyć także:


  • Zmieniając dotychczasowe miejsce pracy. Masz wykształcenie i doświadczenie, czemu zatem miałbyś pracować w firmie, w której możliwości Twojego zawodowego rozwoju się skończyły? Znalezienie zatrudnienia w nowej pracy to sposób nie tylko na awans – być może Twój nowy pracodawca doceni Twoją chęć nauki i skieruje Cię na szkolenia lub studia podyplomowe MBA, które przy okazji sam sfinansuje?

  • Zakładając własną firmę. To sposób nie tylko na niezależność, lecz także przetestowanie zdobytych umiejętności. Jeżeli będziesz chciał w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności i będziesz miał więcej czasu niż dotychczas, będziesz mógł rozpocząć studia podyplomowe lub doktoranckie.


Aby awansować lub sprawniej zarządzać firmą, musisz nieustannie podnosić swoje kompetencje. Najlepszym sposobem jest połączenie pracy zawodowej z dokształcaniem.


Autor: vistula.edu.pl

Najnowsze artykuły

Staż studencki – czy warto na niego iść?
2018-01-09 Jak wyglądają kursy programowania? Opinie o Software Development Academy
2018-01-09 Kamizelki ratunkowe szefa – jak dbać o zespół?
2018-01-09 CO 2 GŁOWY TO NIE JEDNA kontra GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ – czyli o zespołach
2018-01-09 W jaki sposób klienci podejmują decyzje zakupowe?
2018-01-09 "SPRÓBUJ" - słowo skazane na porażkę
2018-01-09 Doradca personalny: zakres obowiązków
2018-01-09 Jakie szkolenia warto zrobić?
2018-01-09 SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU SPOSOBEM NA BUDOWANIE MARKI
2018-01-09 Hillway Training& Consulting renomowana firma szkoleniowa wprowadza nowatorskie szkolenia
2018-01-09


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki Jakro 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes mindsupporters.com Witlani Bioszkolenia AMC Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Group247 Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft