JGT Training - Specjalistyczne Szkolenia Otwarte


Jakie szkolenia warto zrobić?

Data publikacji: 2018-09-20Rosnące wymagania ze strony naszych pracodawców lub klientów i chęć sprostaniu tym oczekiwaniom, skłania nas do poszukiwania różnych ścieżek rozwoju. Aktualnie samo wykształcenie może nie wystarczyć,
a coraz częściej stawia się na umiejętności twarde i miękkie. Jakie szkolenia warto zrobić?


Jak zaplanować karierę?


W dobie Internetu poszukiwanie pracy jest bardzo uproszczone. Istnieje wiele internetowych serwisów, na których możemy znaleźć różne oferty pracy. Rynek pracy jest na tyle rozbudowany, że możemy wybrać dowolną dziedzinę, w której będziemy chcieli się rozwijać. Planując karierę zawsze jednak musimy ocenić i przewidzieć sytuacje, które będą mogły nas spotkać na drodze zawodowej. Na samym początku zawodowej kariery warto zastanowić się nad tym, co sprawia nam przyjemność, w czym czujemy się dobrze i jakie mamy kompetencje, by wybrany zawód wykonywać z powodzeniem. Wybór zawodu, pracodawcy i kierunku w jakim chcemy podążać, może ulec zmianie. Ważne, aby pozostać elastycznym i odpowiadać na potrzeby rynku oraz słuchać swoich klientów czy pracodawców, w kwestii ich potrzeb względem naszych umiejętności.


Czy warto się szkolić?


Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i zdobywanie nowych umiejętności zawsze przyniesie nam wiele korzyści. Jak najbardziej powinniśmy podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać wiedzę. Daje nam to poczucie komfortu, że posiadamy aktualną wiedzę i możemy sprostać wymaganiom. Oprócz zdobywania wiedzy, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, mamy możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. To także świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami na temat branży, w której pracujemy lub zdobyć cenne wskazówki, które pomogą nam w odniesieniu sukcesu.


Jakie szkolenia wybrać dla siebie?


Wybierając rodzaj szkolenia, warto zastanowić się nad tym, co aktualnie jest nam potrzebne. Jeśli w naszej zawodowej pracy wystąpiła sytuacja, w której zabrakło nam wiedzy lub konkretnej umiejętności, jest to dla nas dobra wskazówka, że powinniśmy rozwinąć swoje kompetencje w tym kierunku. Możemy wówczas poszukać kursów, które dedykowane są konkretnej grupie zawodowej. Jeśli chcemy rozwijać tzw. kompetencje miękkie, warto zastanowić się, z czym mamy problem. Szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, sposobów radzenia sobie ze stresem czy wygłaszania prezentacji publicznych, przydadzą się nam niezależnie od wykonywanego zawodu. Wysoko cenione są szkolenia językowe, które często zakończone są certyfikatem. Taka pozycja w CV będzie bardzo dobrze postrzegana przez potencjalnego pracodawcę. Wybierając szkolenie warto również sprawdzić, kto będzie takie szkolenie prowadził. Wybierajmy te kursy, które prowadzone są przez kompetentne osoby, które mogą się podzielić swoją wiedza i doświadczeniem i zapewnią najwyższy poziom szkolenia.


Skąd wziąć fundusze na szkolenie?


Szkolenia to bardzo ważny punkt w rozwoju naszej kariery zawodowej. Często pracodawcy sami wysyłają swoich pracowników na różnego rodzaju kursy doszkalające i pokrywają związane z nimi koszty. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Jeśli mimo to chcemy rozwijać jakąś kompetencję, warto zainwestować swój czas i środki finansowe. Co w sytuacji, w której nie mamy gotówki, którą moglibyśmy przeznaczyć na ten cel? Możemy wtedy skorzystać z pożyczki przez Internet - https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Dodatkową gotówkę możemy uzyskać w krótkim czasie, a dzięki możliwości spłaty pożyczki w ratach, nasz domowy budżet nie musi zostać znacząco obciążony. Pożyczki przez Internet mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli bardzo zależy nam na szkoleniu, które akurat organizowane jest w naszej okolicy. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet będzie trzeba spłacić, dlatego zastanówmy się, czy na pewno możemy sobie na takie zobowiązanie pozwolić.

Najnowsze artykuły

4 etapy rozwoju mówców wg Berta Deckera
2018-09-20 Szkolenia RODO – Wyższe Szkoły Bankowe zapraszają na szkolenia w miastach: Toruń, Chorzów
2018-09-20 Zmiany w prawie pracy 2019 – w oczekiwaniu na nowy Kodeks Pracy
2018-09-20 Jak dobrze wybrać firmę szkoleniową
2018-09-20 Mówcy staromodni i mówcy nowocześni – do kogo ci bliżej?
2018-09-20 SELFCOACHING – SAMOPOMOC W SYTUACJACH STRESOWYCH
2018-09-20 Efektywne szkolenia Six Sigma - Green Belt i Black Belt
2018-09-20 Kurs angielskiego online szybkim sposobem na naukę?
2018-09-20 Ośrodek Edukacyjny FORUM Anna Hoffmann
2018-09-20 MIEJSCE PRACY SZYTE NA MIARĘ – CZYLI O BENEFITACH W PRACY
2018-09-20


Ergo Solutions high5 MPM ACC TUV Semper WPWIZARD Poland & Emirates edu concept Cargo School Mati Consulting Meritum Meritum Competence LTCA Akademia Instytut Studiów Podatkowych akademia Szybkiej Nauki eduFuturo Jakro Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST 4Grow Circinus Berndson BO Navigator Ekodialog ATL TUV Austria Szkolenia BHP Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted theta vavatech wik conulting Certes Witlani Bioszkolenia AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenie RODO Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej Przeszkolimy.pl QA Pharma TQM Soft