VIDI Centrum Rozwoju Kadr - Sprawdź kalendarz szkoleń 2019


Jakie szkolenia warto zrobić?

Data publikacji: 2018-09-20Rosnące wymagania ze strony naszych pracodawców lub klientów i chęć sprostaniu tym oczekiwaniom, skłania nas do poszukiwania różnych ścieżek rozwoju. Aktualnie samo wykształcenie może nie wystarczyć,
a coraz częściej stawia się na umiejętności twarde i miękkie. Jakie szkolenia warto zrobić?


Jak zaplanować karierę?


W dobie Internetu poszukiwanie pracy jest bardzo uproszczone. Istnieje wiele internetowych serwisów, na których możemy znaleźć różne oferty pracy. Rynek pracy jest na tyle rozbudowany, że możemy wybrać dowolną dziedzinę, w której będziemy chcieli się rozwijać. Planując karierę zawsze jednak musimy ocenić i przewidzieć sytuacje, które będą mogły nas spotkać na drodze zawodowej. Na samym początku zawodowej kariery warto zastanowić się nad tym, co sprawia nam przyjemność, w czym czujemy się dobrze i jakie mamy kompetencje, by wybrany zawód wykonywać z powodzeniem. Wybór zawodu, pracodawcy i kierunku w jakim chcemy podążać, może ulec zmianie. Ważne, aby pozostać elastycznym i odpowiadać na potrzeby rynku oraz słuchać swoich klientów czy pracodawców, w kwestii ich potrzeb względem naszych umiejętności.


Czy warto się szkolić?


Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i zdobywanie nowych umiejętności zawsze przyniesie nam wiele korzyści. Jak najbardziej powinniśmy podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać wiedzę. Daje nam to poczucie komfortu, że posiadamy aktualną wiedzę i możemy sprostać wymaganiom. Oprócz zdobywania wiedzy, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, mamy możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. To także świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami na temat branży, w której pracujemy lub zdobyć cenne wskazówki, które pomogą nam w odniesieniu sukcesu.


Jakie szkolenia wybrać dla siebie?


Wybierając rodzaj szkolenia, warto zastanowić się nad tym, co aktualnie jest nam potrzebne. Jeśli w naszej zawodowej pracy wystąpiła sytuacja, w której zabrakło nam wiedzy lub konkretnej umiejętności, jest to dla nas dobra wskazówka, że powinniśmy rozwinąć swoje kompetencje w tym kierunku. Możemy wówczas poszukać kursów, które dedykowane są konkretnej grupie zawodowej. Jeśli chcemy rozwijać tzw. kompetencje miękkie, warto zastanowić się, z czym mamy problem. Szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, sposobów radzenia sobie ze stresem czy wygłaszania prezentacji publicznych, przydadzą się nam niezależnie od wykonywanego zawodu. Wysoko cenione są szkolenia językowe, które często zakończone są certyfikatem. Taka pozycja w CV będzie bardzo dobrze postrzegana przez potencjalnego pracodawcę. Wybierając szkolenie warto również sprawdzić, kto będzie takie szkolenie prowadził. Wybierajmy te kursy, które prowadzone są przez kompetentne osoby, które mogą się podzielić swoją wiedza i doświadczeniem i zapewnią najwyższy poziom szkolenia.


Skąd wziąć fundusze na szkolenie?


Szkolenia to bardzo ważny punkt w rozwoju naszej kariery zawodowej. Często pracodawcy sami wysyłają swoich pracowników na różnego rodzaju kursy doszkalające i pokrywają związane z nimi koszty. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Jeśli mimo to chcemy rozwijać jakąś kompetencję, warto zainwestować swój czas i środki finansowe. Co w sytuacji, w której nie mamy gotówki, którą moglibyśmy przeznaczyć na ten cel? Możemy wtedy skorzystać z pożyczki przez Internet - https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Dodatkową gotówkę możemy uzyskać w krótkim czasie, a dzięki możliwości spłaty pożyczki w ratach, nasz domowy budżet nie musi zostać znacząco obciążony. Pożyczki przez Internet mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli bardzo zależy nam na szkoleniu, które akurat organizowane jest w naszej okolicy. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet będzie trzeba spłacić, dlatego zastanówmy się, czy na pewno możemy sobie na takie zobowiązanie pozwolić.

Najnowsze artykuły

Controlling personalny – podstawowe grupy mierników
2018-09-20 Rynek pracy w Warszawie
2018-09-20 Skuteczny mentoring w firmie – od czego zależy?
2018-09-20 Czym jest biała lista podatników oraz jakich dostarcza informacji?
2018-09-20 Cyfryzacja i udogodnienia dla klientów MetLife
2018-09-20 I Ty możesz zostać SPECJALISTĄ ds. Wynagrodzeń i Kadr
2018-09-20 SPOŁECZNY DOWÓD SŁUSZNOŚCI
2018-09-20 Chodzi Ci po głowie praca w księgowości, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się – mamy dla Ciebie gotową receptę.
2018-09-20 EXPOSE SZEFA
2018-09-20 WOLNY CZAS JAKO BENEFIT OCZEKIWANIA PRACOWNIKÓW I OFERTA FIRM
2018-09-20


Evago Skills Eurofinance Training Stowarzyszenie AUTOKLUB POZNAŃSKI Perfect Mind Szkolenia Gekko Collections Szkolenia BHP Przeszkolimy.pl DT Makers Golden Training TUV Austria ATL Ekodialog BO Navigator 4Grow Kancelaria rbr communication corner group ItDesk Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Jakro eduFuturo akademia Szybkiej Nauki Instytut Studiów Podatkowych LTCA Akademia Meritum Competence edu concept Grupa Solberg Poland & Emirates Centrum Szkoleniowe Lektor Szkolenia - Akademia Sukcesu SKK Fundacja Wszechnicy Budowlanej AGILE WPWIZARD Semper TUV ACC MPM high5 Ergo Solutions Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted Theta - Doradztwo Techniczne vavatech wik conulting Certes Witlani AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenierodo.pl Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej TQM Soft
4Grow - Jesteś na dobrej drodze - możesz nauczyć się wszystkiego!