VIDI Centrum Rozwoju Kadr - Sprawdź kalendarz szkoleń 2019


MÓZG W SŁUŻBIE NASZEJ EFEKTYWNOŚCI

Data publikacji: 2018-09-03

Mam dziś dla Was 2 wiadomości: dobrą i trochę gorszą … chyba .

Dobra wiadomość jest taka – człowiek ma mózg, dzięki któremu może racjonalnie myśleć, rozwijać swoje umiejętności, komunikować się
z innymi, odczuwać emocje etc. Czy wiecie, że nasz mózg potrzebuje tylko 200 milisekund, aby zinterpretować wyraz twarzy innej osoby i określić jej stan emocjonalny?

Gorsza wiadomość jest taka, że nasz mózg nie ma mózgu, więc łatwo poddaje się różnym wpływom i manipulacjom nawet o tym nie wiedząc.
Co do manipulacji, to zdecydowanie jest to bardzo zła wiadomość. Jeśli chodzi o wpływy – to nie jest tak źle
i warto wykorzystać nasz mózg do tego, żeby nawet na poziomie nieświadomym działał na naszą korzyść
i pomagał nam na w byciu bardziej efektywnym. Jak to działa?

 1. Jeśli przed podjęciem jakiejś ważnej dla siebie decyzji wahasz się … umyj ręce.
  Czynność ta wydaje się mieć charakter często symboliczny, ale … wielu naukowców jest zgodnych co do tego, że mycie rąk pomaga usunąć nie tylko brud z dłoni, ale i wątpliwości z myśli.
 2. Podczas negocjacji, rozmowy o podwyżce czy awansie nigdy nie siadaj w miękkim fotelu, bo będziesz wtedy słabiej bronić swojej pozycji i używać słabszych argumentów.
  Siadając na twardym, stabilnym krześle (nawet jeśli jest niezbyt wygodne) dajesz swojemu mózgowi sygnał: walcz, bądź skupiony i skoncentruj się na celu.
 3. Jeśli pracujesz nad nowym rozwiązaniem, planem działania nie siedź, tylko … idź na spacer.
  Myślący mózg lubi być w ruchu, a spacer w komfortowym dla Ciebie tempie sprzyja kreatywnemu myśleniu.
 4. Uśmiechaj się.
  Nawet uśmiech, który wymusisz poprawia Twój nastrój. Jeśli kąciki swoich ust ułożysz w „uśmiech” nieświadomy niczego mózg odbierze sygnał: „Aha on/ ona jest jednak w lepszym nastroju niż myślałem”
  i dostosuje Twój stan fizyczny do stanu emocjonalnego. Po około 5 minutach wymuszonego uśmiechu, rzeczywiście poczujesz się lepiej.
 5. Stój prosto.
  Gdy się garbisz, chodzisz z pochyloną głową, wtedy do Twojego mózgu dociera informacja: „Nie jest dobrze. On/ ona jest zmęczony/-a, smutny/-a etc.” Wystarczy się wyprostować (szczególnie w sytuacjach dla Ciebie trudnych, stresujących), aby mózg (podobnie, jak w przypadku uśmiechu) mógł dostosować Twój stan fizyczny do emocjonalnego.
Ps. Wszystkie metody sprawdziłam osobiście i działają bezbłędnie .

Zapraszam serdecznie wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się świadomie rozwijać swoje umiejętności interpersonalne i ćwiczyć efektywne i mądre porozumiewanie się na moje szkolenia z komunikacji interpersonalnej i inteligencji emocjonalnej.

Agnieszka Olejnik, ekspert HR, coach kariery, senior trener AVENHANSEN®

Pierwotnie opublikowao na: https://szkolenia.avenhansen.pl/artykuly/Mozg-w-sluzbie-naszej-aktywnosci.html

Najnowsze artykuły

Controlling personalny – podstawowe grupy mierników
2018-09-03 Rynek pracy w Warszawie
2018-09-03 Skuteczny mentoring w firmie – od czego zależy?
2018-09-03 Czym jest biała lista podatników oraz jakich dostarcza informacji?
2018-09-03 Cyfryzacja i udogodnienia dla klientów MetLife
2018-09-03 I Ty możesz zostać SPECJALISTĄ ds. Wynagrodzeń i Kadr
2018-09-03 SPOŁECZNY DOWÓD SŁUSZNOŚCI
2018-09-03 Chodzi Ci po głowie praca w księgowości, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się – mamy dla Ciebie gotową receptę.
2018-09-03 EXPOSE SZEFA
2018-09-03 WOLNY CZAS JAKO BENEFIT OCZEKIWANIA PRACOWNIKÓW I OFERTA FIRM
2018-09-03


Evago Skills Eurofinance Training Stowarzyszenie AUTOKLUB POZNAŃSKI Perfect Mind Szkolenia Gekko Collections Szkolenia BHP Przeszkolimy.pl DT Makers Golden Training TUV Austria ATL Ekodialog BO Navigator 4Grow Kancelaria rbr communication corner group ItDesk Centrum Szkoleniowo - Edukacyjne WST Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o. Jakro eduFuturo akademia Szybkiej Nauki Instytut Studiów Podatkowych LTCA Akademia Meritum Competence edu concept Grupa Solberg Poland & Emirates Centrum Szkoleniowe Lektor Szkolenia - Akademia Sukcesu SKK Fundacja Wszechnicy Budowlanej AGILE WPWIZARD Semper TUV ACC MPM high5 Ergo Solutions Meeting Factory NT GROUP Sp. z o.o. IT Media Sukcess Consulting most wanted Theta - Doradztwo Techniczne vavatech wik conulting Certes Witlani AMC Instytut Logistyki i Magazynowania Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń Copernicus Mach & Partner Consulting Sp. z o.o. IKJM Akademia Kształcenia Kadr Kurswiedzy ROE Nowoczesna Edukacja Network Masters quallab Adept Szkolenierodo.pl Nowe motywacje kursysos.pl Progress Project SGP Group Fundacja Edukacji Prawnej TQM Soft
4Grow - Jesteś na dobrej drodze - możesz nauczyć się wszystkiego!