Aktualności


Private e-learning, czyli jak zarabiać na swojej wiedzy

21-11-2011

E-learning rozwija się bardzo dynamicznie, powodując znaczące zmiany w procesie edukacji na różnych szczeblach kształcenia zarówno indywidualnego jak i grupowego. Istniejące jednak na rynku Platformy e-learningowe oraz prezentowane za ich pośrednictwem e-materiały (e-kursy, e-testy, e-prezentacja) są bardzo jednorodne i występują przeważnie w formie tekstu, prezentacji Power Point a w najlepszym wypadku filmu będącego ciągłym wykładem. Taki stan rzeczy powoduje, że ich odbiorcy szybko się zniechęcają do takiej formy przekazywanych treści.

Czytaj więcej...>>


Załóż własną firmę! Weź udział w cyklu bezpłatnych szkoleń biznesowych!

16-11-2011

Trwają zapisy na warsztaty biznesowe z tematyki zakładania własnej firmy, realizowane w ramach projektu „Program Innowacja i Wiedza”(PIW). Zapraszamy studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych Mazowsza, a także osoby niepełnosprawne do udziału w zajęciach prowadzonych przez praktyków i ekspertów biznesu. Swój udział można zgłaszać do 25 listopada br. To pierwszy krok do założenia własnej firmy!

Czytaj więcej...>>


Szkolenia wracają do łask

15-11-2011

Spowolnienie gospodarcze spowodowało, że firmy często sięgały do budżetów przeznaczonych na podwyższanie kwalifikacji swoich pracowników i tam poszukiwały oszczędności. Teraz, gdy wielu z nich odzyskuje siły, szkolenia ostrożnie, ale sukcesywnie przywracane są do planów inwestycyjnych przedsiębiorstw. Dzięki uwzględnieniu pewnych warunków ich organizowania i zachowaniu kilku zasad mogą być zarazem efektywne, jak i nie naruszać poważnie finansów firmy.

Czytaj więcej...>>


Dobrze zacząć

09-11-2011

W czasach, kiedy rynek pracy stawia coraz większe wymagania, każdy pomysł, każda aktywność, każde działanie są mocną kartą przetargową. Są sygnałem dla pracodawcy, że zależy nam na rozwoju umiejętności, nawiązywaniu relacji, poszerzaniu horyzontów. Im wcześniej zacznie się myśleć o przyszłości, tym lepiej. Inwestycja w siebie zwróci się z nawiązką w przyszłości. Pogląd ten podziela coraz więcej młodych ludzi.  Potwierdza to najnowsza publikacja GUS „Aktywność ekonomiczna ludności Polski II kwartał 2011 r.” Wynika z niej, że aż 71,7%  (76 tys.) młodych ludzi w wieku 15-24 lata uczestniczyło w kursie podjętym z własnej inicjatywy. Znacznie mniej, bo tylko 14,1% (15 tys.) z wymienionej grupy, wzięło udział w dokształcaniu zorganizowanym przez zakład pracy. Tyle samo osób postawiło na samokształcenie. Z danych tych można wywnioskować, że młodzież rozumie potrzebę posiadania gruntownego wykształcenia zdobytego w czasie nauki.

Czytaj więcej...>>

partnerzy
Jobs Bliety
.: Darmowe szkolenia w internecie
szkolenia.com

Szkolenia on-line zdobywają coraz większą popularność wśród przedsiębiorców z sektora MSP w Polsce. Z roku na rok poszerza się nie tylko oferta szkoleń, ale i dodatkowych atrakcji, które pomagają przyswoić najtrudniejsze zagadnienia.


Już nie tylko pracownicy największych korporacji mogą uczyć się on-line. Ten wygodny i efektywny sposób nauki dostępny jest również dla przedsiębiorców z mikro, małych i średnich firm. A co jest magnesem przyciągającym zabieganych przedsiębiorców do ukończenia kolejnego kursu?

Po pierwsze chęć zdobycia wiedzy. Po drugie - ciekawość. Szkolenia on-line to nie tylko suchy tekst. Mogą być dobrą zabawą. Przekonują się o tym wszyscy uczestnicy szkoleń Akademii PARP. Sceptycy, nie znający szkoleń, obawiają się nudy i monotonii.


Tymczasem e-learning, to wiedza zaszyta w quizach, testach oraz grach. Po ukończonym szkoleniu okazuje się, że wiemy, jak napisać plan marketingowy, jak zarządzać firmą czy właściwie użyć narzędzi marketingowych. Uczestnicy są zaskoczeni tym, że dobrze się bawili, a jednocześnie zdobyli wiedzę, którą wykorzystują w pracy zawodowej.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl, oprócz szkoleń on-line znajdują się gry edukacyjne. Uczestnicy szkoleń, po zakończonym kursie, mogą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, biorąc udział w grach. Obecnie na portalu znajdują się trzy gry decyzyjne. Dzięki nim możemy sprawdzić się w trzech obszarach: jak poradzimy sobie z łańcuchem dostaw, czy rozumiemy, jakie czynniki wziąć pod uwagę startując w przetargu oraz czy umiemy zarządzać innowacjami i technologią w przedsiębiorstwie.


Wysokie oczekiwania wobec e-learningu realizują nie tylko precyzyjnie od strony merytorycznej przygotowane lekcje, ale także wprowadzenie elementów humoru, gry, które jednocześnie pomagają w nauce. To idealne rozwiązanie. Przecież nikt nie lubi czuć się znużony natłokiem wiedzy teoretycznej.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 18 dedykowanych szkoleń internetowych w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. Wszyscy pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.


Artur Kostecki


Źródło: www.gp24.pl







Strona główna